Tue. Oct 4th, 2022

POLSKI HOLLYWOOD

Media & recordings

DOBRE WIADOMOŚCI Z KALIFORNII

2 min read

KONIEC Z OBOSTRZENIAMI

Kiedy? Od 15 czerwca 2021

Od tego dnia codzienne życie Kalifornijczyka będzie podobne do tego sprzed pandemii.

Co się zmienia?

Ograniczenia liczby osób przebywających w jednym pomieszczeniu oraz wymagania dotyczące fizycznej odległości zostaną zniesione w prawie wszystkich firmach i innych instytucjach.

Powracają „MEGA EVENTY” halowe na ponad 5 tys. uczestników, ale będą oni musieli być zweryfikowani pod względem posiadania karty pełnego szczepienia lub negatywnego wyniku testu na koronawirusa wykonanego w ciągu nie więcej niż 72 godzin od rozpoczęcia imprezy.

Uczestnicy EVENTÓW PLENEROWYCH mają być poddani podobnej weryfikacji, jeśli ich liczba będzie przekraczać 10 tysięcy. Osoby bez karty szczepień lub potwierdzenia negatywnego testu również będą mogły wziąć udział w imprezie pod warunkiem, że pozostaną w maskach przez cały czas. Weryfikacja uczestników masowych imprez pod otwartym niebem została jednak sformułowana jako zalecenie, a nie wymaganie.   Co z obowiązkiem noszenia masek?
Choć sprawa wygląda na dość niejasną lub trudną do weryfikacji to na chwilę obecną: od 15 czerwca tylko w pełni zaszczepione osoby będą mogły w większości sytuacji przebywać bez masek.
Zgodnie z nowymi przepisami wprowadzonymi przez stanową Radę Standardów BHP, pracownicy będą mogli zrezygnować z masek tylko wtedy, gdy każda osoba w pomieszczeniu będzie w pełni zaszczepiona, a pracodawca ma w aktach ich dokumentację szczepień…

Kodowany kolorami 5-cio stopniowy plan otwarcia ekonomii w Kalifornii zostanie również wycofany 15-stego czerwca. Dla przeciętnego Kalifornijczyka będzie to oznaczało wykonywanie jakiegokolwiek legalnego biznesu bez przeszkód, przymuszeń i przepisów jakie obowiązywały od marca zeszłego roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published.